مسابقات رباتیک ICS معتبرترین مسابقات رباتیک در ایران بوده که مطابق با الگوهای بین المللی در زمینه برگزاری مسابقات رباتیک میباشد. در این مسابقات سالانه چندین هزار نفر با یکدیگر به رقابت میپردازند و نفرات برگزیده این مسابقات برای اعزام به مسابقات بین المللی ICS انتخاب خواهند شد. برای اطلاع از قوانین شرکت در این مسابقات و همچنینی ثبت نام در مسابقات میتوانید از طریق سایت رسمی مسابقات و همچنینی حضور در دفتر دبیرخانه مسابقات اقدام نمایید. این مسابقات سالانه در چندین لیگ مختلف برگزار میگردد که علاقه مندان به هر یک از این حوزه ها میتوانند در یک یا چند لیگ از این مسابقات شرکت نمایند.

شرکت در پیشرو ترین مسابقات رباتیک کشور

   سالانه صدها مدرسه در گروه های سنی مختلف در مسابقات رباتیک ICS شرکت مینمایند و دانش آموزانی از این مدارس به رقابت با یکدیگر میپردازند.این شرکت کنندگان که از سراسر کشور در این مسابقات شرکت مینمایند در صورت کسب رتبه های برگزیده به مسابقات بین المللی اعزام خواهند شد تا در رقابتهای جهانی بتوانند برای کشور عزیزمان افتخار آفرینی کنند.

0
تعداد شرکت کنندگان در آخرین دور مسابقات
0
تعداد طرح های برگزیده حائز رتبه های برتر
0
تعدا مدارس شرکت کننده در آخرین دوره مسابقات

لیگ های مسابقات رباتیک ICS

   با توجه به قوانین سالانه این مسابقات هر دور از این مسابقات در هر سال در چندین لیگ مختلف برگزار میگردد که علاقمندان میتوانند در این لیگها شرکت نمایند. با توجه به قوانین جهانی هر ساله این لیگها با کمی تغییرات نسبت به دوره های گذشته برگزار میگردد که آخرین قوانین و تغییرات مربوط به این لیگها را میتوانید از طریق سایت رسمی مسابقات و یا دبیرخانه مسابقات دریافت نمایید.این دوره از مسابقات در چهار بخش برگزار میگردد که در ادامه با این بخش ها آشنا میشوید.

ICGcup

   ساخت سازه های ایستا و ثابت در این بخش مورد ارزیابی قرار میگیرد. در این بخش استفاده از تمامی قطعات مجاز میباشد اما این سازه ها نباید هیچ گونه حرکتی داشته باشد و می بایست کاملا ثابت باشد در غیر این صورت از رقابت در این بخش حذف گردیده و در دسته های دیگر نیز اجازه رقابت نخواهد داشت. داوران در این بخش طرح های ارسالی را بر اساس فاکتور های تعیین شده مورد ارزیابی قرار می دهند.

Stemcup

   در این بخش ساخت سازه های متحرک مهمترین اصل میباشد و هر یک از شرکت کنندگان میبایست با قطعاتی که در اختیار دارند یک سازه متحرک بسازند. این سازه میتواند با دست و یا با موتور حرکت نمایند. ابتکار ، نو بودن ، خلاقانه بودن ، کاربردی بودن مهمترین عاملهای ارزیابی طرح های ارسالی میباشد.

Netcup

   این بخش به عنوان بخش اصلی مسابقات بوده و شرکت کنندگان در این بخش در روز مسابقه به رقابت با یکدیگر میپردازند. قوانین مربوط به این بخش از مسابقات در روز مسابقه به شرکت کنندگان اعلام میگردد و هیچ یک از شرکت کنندگان از نحوه رقابت در این بخش اطلاعی ندارند. ابتکار و خلاقیت در این بخش مهمترین فاکتور پیروزی به شمار می آید.

Opencup

   در این بخش شرکت کنندگان از آزادی عمل بیشتری برخودار خواهند بود و میتوانند با استفاده از قطعات متوع تری یک سازه و یا یک ربات بسازند تا به رقابت با سایر شرکت کنندگان در این بخش بپردازند. داوران در این بخش بر اساس معیارهای کمی و کیفی گوناگون طرح های مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهند.

ثبت نام در چهارمین دوره از مسابقات

   دوره چهارم مسابقات با شرکت دانش آموزان و مدارس از سراسر کشور در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد و علاقمندان میتوانند با ثبت نام در سایت مسابقات و پس از بررسی دبیرخانه مسابقات در این دوره شرکت نمایند.لازم به ذکر است واجدین شرایط میبایست حداکثر تا ۱۵ بهمن سال جاری فرم ثبت نام را پر نموده و برای دبیرخانه ارسال نمایند. تاییدیه ثبت نام توسط دبیرخانه مسابقات به اطلاع مسئول هر گروه خواهد رسید و سایر هماهنگی ها با مسئولین صورت خواهد گرفت.گروه های شرکت کننده در مسابقات میتوانند ۲ و یا سه نفره باشد.

ثبت نام مسابقات

بررسی مراحل ثبت نام

ثبت نام در مسابقات دارای مراحل گوناگون می باشد که روند ثبت نام را در نمودار زیر ملاحظه میکنید.

chart-sabte-nam

دانلود قوانین لیگ ها ی ICS

قوانین مربوط به هر لیگ را میتوانید در ادامه دانلود نمایید.

قوانین Netcup
قوانین Stemcup
قوانین ICGcup
قوانین Opencup

حامیان چهارمین دوره از مسابقات

   چهارمین دوره از مسابقات ICS با حمایت های مادی و معنوی نهاد ها و ارگانهای مختلف برگزار میشود. مهمترین دغدغه حامیان این مسابقات پیشرفت و توسعه بخش آموزش و همچنین توسعه فناوری در راستای تحقق اهداف اقتصاد دانش بنیان و حمایت از ایده ها و طرح های نوین می باشد. پیگیری طرح های اجتماعی و فرهنگی در قالب توسعه فناوری و همچنین افزایش رشد و مهارت در گروه های مختلف سنی از اهداف مورد پیگیری مسابقات و حامیان این طرح میباشد.

برای ویرایش روی دکمه ویرایش کلیک کنید.